Szkoły i przedszkola
Pomóż uczniom w swojej szkole lub przedszkolu zostać Detektywami, zdobywać wiedzę, rozwijać ich pasje oraz uczyć się współpracy w grupie i samodzielnego kreatywnego myślenia.
Pokaż im, że nauka to przede wszystkim fascynująca przygoda oraz dobra zabawa.
Nasze zajęcia są bezpieczne, dostosowane do wieku uczestników, nie epatują przemocą i nie zawierają drastycznych treści czy zdjęć.
Zajęcie mogą odbywać się w każdej szkole i przedszkolu na terenie Krakowa i okolicznych miejscowości.
Jakie zajęcia wybrać?
Warsztaty detektywistyczne
Niejedno dziecko marzy, by w przyszłości zostać detektywem, policjantem lub naukowcem badającym dowody ze spraw kryminalnych. Podczas warsztatów uczniowie przeprowadzą małe śledztwo. Zbadają zebrane ślady i wykonają kilka analiz, np. odcisków palców, próbek dokumentów czy włókien, rozwiązując zagadkę detektywistyczną i znajdując sprawcę czynu.
Zajęcia trwają 45, 60 lub 90 minut. Zajęcia mogą zostać przeprowadzone w ramach dowolnej lekcji lub po zajęciach szkolnych. Uczniowie prowadzą śledztwo, otwierają tajemne skrytki, wykonują eksperymenty (związane z kryminalistyką, chemią, biologią, fizyką czy matematyką), stosując profesjonalny sprzęt taki, jaki stosuje policja i laboratoria. Praca odbywa się zarówno indywidualnie jak w małych grupach, celem konsultacji i burz mózgów. Rezultaty analiz uczniowie utrwalają na kartach pracy, które w skondensowany sposób przybliżają wiedzę na temat stosowanych technik i badanych śladów.
Już 5-letnie przedszkolaki mogą zostać detektywami i rozwikłać tajemnicze zagadki. Zajęcia kierowane są do wszystkich dzieci, które chcą wykonać nowe, ciekawe doświadczenia, dowiedzieć się o pracy śledczych i naukowców z dziedziny kryminalistyki i dobrze się bawić, wcielając się w rolę detektywa. Każdorazowo poziom trudności przekazywanych treści i wykonywanych eksperymentów dostosowany jest do wieku uczestników, natomiast niezbędna jest umiejętność dedukcyjnego i abstrakcyjnego myślenia.
Zajęcia te przekazują wiedzę naukową w nieszablonowy sposób, rozwijają pasję do poszukiwań odpowiedzi na nurtujące pytania oraz samodzielnej jak i grupowej pracy w celu wspólnego rozwiązania nurtującego problemu. Pomagają zwracać uwagę na szczegóły, uczą precyzji, a przede wszystkim bawią i pomagają uwierzyć, że każdy może być spostrzegawczym i pełnym kreatywnych pomysłów detektywem.
Minimalna liczebność grupy to 10 osób. Ze względu na podział na zespoły, które współpracując, razem rozwiązują zagadkę, maksymalna liczebność grupy to aż 32 osoby.
Zajęcia w języku polskim lub języku angielskim
Koszt uczestnictwa jednej osoby to 40 zł/45 min, 50 zł/60 min lub 70 zł/90 min.
Oferta specjalna dla przedszkoli (5-6 lat):
W przypadku zajęć comiesięcznych (co najmniej przez 9 kolejnych miesięcy, start wrzesień-październik 2024):
Koszt uczestnictwa jednej osoby to 38 zł/45 min, 47 zł/60 min lub 66 zł/90 min.
Ceny obowiązują od września 2024 dla grup liczących co najmniej 14 osób. W przypadku mniejszych grup ceny ustalane są indywidualnie. Ceny dotyczą zajęć na terenie placówek z Krakowa i okolic (do 10 km). Ceny warsztatów i minimalna liczebność grupy w przypadku innej lokalizacji ustalana jest indywidualnie (zapraszam do kontaktu)
Skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo.
Wykłady i pokazy o kryminalistyce
Kto nie chciałby wiedzieć, ile prawdy jest w książkach i filmach o detektywach i specjalistach badających zagadki kryminalne? Uczniowie wysłuchają wykładu i obejrzą próbki, które zabezpieczane są na miejscu zdarzenia oraz pokaz metod stosowanych do ich badania, poznając tajniki pracy chemika sądowego, toksykologa i specjalisty w dziedzinie kryminalistyki.
Wykład wraz z pokazami trwa 45 lub 90 minut. Uczniowie dowiadują się jak ewoluowały techniki badawcze, jak problemy śledczych opisane w XIX-wiecznych powieściach kryminalnych, mogą być dzisiaj rozwiązane w ciągu kilku minut. Oglądają przykłady próbek, badanych w sprawach kryminalnych oraz ekwipunek, który śledczy zabierają na miejsce zdarzenia. Poznają także doświadczenia, które rutynowo wykonywane są przez biegłych.
Wykłady i pokazy to zajęcia dla dzieci i młodzieży szkolnej w wieku od 10 lat. Każdorazowo tematy dostosowywane są do wieku uczniów, tak by zainteresować ich tematyka i wykorzystać zdobytą przez uczniów wiedzę do zrozumienia treści z zakresu kryminalistyki.
Pokazy i wykład pozwolą uczniom zrozumieć, że wiedza uzyskiwana przez nich w szkole jest ważna i może być wykorzystana m.in. w pracy związanej z analizą śladów z miejsc zdarzenia. Chcemy, by uczniowie nie bali się zadawać pytań, poszukiwać odpowiedzi i eksperymentować w bezpieczny sposób. Zależy nam, by wiedzieli, jak wygląda, jak odpowiedzialna i fascynująca jest praca na miejscu zdarzenia.
Minimalna liczebność grupy to 20 osób. Maksymalna liczba odbiorców wykładu nie jest ustalona – zależy jedynie od możliwości szkoły (odpowiednio duża sala).
Zajęcia w języku polskim:
Koszt uczestnictwa jednej osoby to przy liczebności grupy do 50 osób (przy jednym pokazie) – 24 zł/45min lub 40 zł/90 min.
Przy grupach powyżej 50 osób (na jednym pokazie) koszt jednego uczestnika to 20 zł/45 min i 34 zł/90 min.
W przypadku wyboru pokazu 45-minutowego, minimalna liczba uczestników musi wynieść 25 osób. W przypadku mniejszej liczby uczestników, cena ustalana jest indywidualnie (zapraszam do kontaktu).
Zajęcia w języku angielskim:
Koszt uczestnictwa jednej osoby to przy liczebności grupy do 50 osób (przy jednym pokazie) – 27 zł/45min lub 47 zł/90 min.
Przy grupach powyżej 50 osób (na jednym pokazie) koszt jednego uczestnika to 23 zł/45 min i 42 zł/90 min.
W przypadku wyboru pokazu 45-minutowego, minimalna liczba uczestników musi wynieść 25 osób. W przypadku mniejszej liczby uczestników, cena ustalana jest indywidualnie (zapraszam do kontaktu).
Podane ceny zajęć dotyczą pokazów w szkołach na terenie Krakowa i najbliższych okolic (do 10 km). W przypadku organizacji pokazu w innej lokalizacji, cena i min. liczebność grupy są ustalane indywidualnie (zapraszam do kontaktu)
Skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo.
Detective Club
Żeby móc rozwiązywać zagadki niczym filmowy Sherlock, potrzeba czegoś więcej niż tylko detektywistycznej pasji. Potrzebna jest do tego odpowiednia wiedza. Na kółku detektywistycznym uczniowie nauczą się jak pobierać i analizować ślady takie jak: odciski palców, niewidzialny tusz na dokumentach, włókna, włosy czy krew. Dowiedzą się również, jak niektóre eksperymenty bezpiecznie odtworzyć w domu. Zdobyta wiedza przybliży ich do rozwiązania kryminalnej zagadki.
Kółko detektywistyczne trwa 45, 60 lub 90 minut, a praca odbywa się w małej grupie, cyklicznie (co tydzień lub co dwa tygodnie). Cały cykl (semestr lub rok) podzielony jest na bloki tematyczne, związane z każdym rodzajem śladów kryminalistycznych, a analiza dowodów prowadzi do rozwiązania badanej sprawy na zakończenie cyklu. Dzieci wykonują eksperymenty samodzielnie, w grupie i z pomocą doświadczonego chemika, korzystając z profesjonalnych narzędzi używanych m.in. przez policję, obserwują ślady pod mikroskopem, sporządzają własne notatki i dokumentację sprawy na dedykowanych kartach pracy.
Zajęcia przeznaczone są dla dzieci od 5 lat i dostosowane do danej grupy wiekowej. Kółko detektywistyczne jest idealne dla osób zainteresowanych przyrodą, naukami ścisłymi, eksperymentowaniem i łamigłówkami.
Zajęcia te rozwijają pasję do zadawania pytań i szukania odpowiedzi, uczą kreatywnego podchodzenia do powierzonych zadań, w zgodzie z ustalonymi zasadami pracy i bezpieczeństwa. A co najważniejsze, wywołują uśmiech na twarzy każdego dziecka, bo nic nie cieszy tak, jak samodzielnie wykonana praca i odkrywanie kolejnych elementów tajemniczej, detektywistycznej układanki.
Kółko może zostać otwarte już przy grupie liczącej 8 osób. Maksymalna liczebność jednej grupy to 16 osób. Wynika to z dbałości o komfort uczestników, możliwość zdobycia jak największej ilości wiedzy oraz dostęp do posiadanego sprzętu.
Koszt zajęć ustalany jest indywidualnie z daną placówką, w zależności czy zajęcia odbywają się po polsku, po angielsku, jaka jest zakładana liczebność grupy i czy wymagane są koszty dodatkowe np. wynajem sali.
Skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo.